Mijn agrimatie
v

Agrimatie - informatie over de agrosector

Agrimatie > Themes > Handel en afzet
     
Handel en afzet
Select an indicator
Branchegegevens export - Groententeelt

Export vruchtgroenten geven deels indicatie teeltseizoen
12/17/2020

De exportcijfers van vruchtgroenten geven een beeld van hoe de sector zich heeft ontwikkeld het afgelopen jaar.

Voor het analyseren van de export zijn meerdere bronnen voorhanden. Echter zijn deze vaak pas na het lopende jaar beschikbaar. Een van de bronnen die wel beschikbaar is, zijn de KCB-exportcijfers.

Uit de bijgevoegde tabel blijkt dat tot en met week 43 van 2020 er ongeveer 2,5% minder tomaten zijn geëxporteerd dan een jaar eerder. De daling bij komkommer was 3% en bij aardbeien 10%. Een groei van 3% was er voor het aantal geëxporteerde kilo’s paprika. Ook gingen er meer Aubergines de grens over (+10%). De export van groenten (+9%) lijkt harder te groeien dan de Nederlandse export van fruit (+6%).

Exportvolume van groente en fruit
Product in kilo's:Volume 2018 (t/m wk 43)Volume 2019 (t/m wk 43)Volume 2020 (t/m wk 43)Mutatie in % 2019/2020 (t/m wk 43)
Tomaten640,161,140641,427,880626,142,677-2.4
Paprika272,212,119294,121,730302,795,7492.9
Komkommers239,880,666302,405,603294,031,873-2.8
Aubergine34,756,86038,381,42042,062,93510
Aardbeien21,947,03416,206,83714,658,948-10
Totaal groenten2,431,534,3952,361,522,1072,579,600,4519.2
Totaal fruit179,019,753215,233,250227,441,5705.7
Bron: KCB, bewerking Wageningen Economic Research.


Het exportvolume wordt echter beïnvloed door de areaalontwikkeling, het teeltseizoen, exportbarrières (zoals rond de uitbraak van het Covid-19-virus) en de veranderingen in de eigen ofwel binnenlandse consumptie. Deze ontwikkelingen hierboven geschetst zijn daarom niet 1 op 1 naar bedrijfsniveau, en naar de inkomensraming waarvoor dit artikel is geschreven, te vertalen. 



Kies een sector
Contactpersoon
Harold van der Meulen
0317-484436
 

Alles over
  • Algemeen
    >
  • Economie
    >
  • Maatschappij
    >
  • Milieu
    >
Meer informatie
Toelichting indicator
Thema omschrijving
Beleidsinformatie
Archief



Top of page